Geotechnical Services

With our experience, we bring you the highest level of safety and satisfaction.

تاپ دان

در مواردی که روش‌های دوخت به پشت عملی نباشد (امکان رضایت گرفتن از همسایه‌های مجاور وجود نداشته باشد و …) روشی مطمئن و قابل اجراست

Top Down

این طرح تلفیقی از تکنیک اجرائی در کنار محاسبات ژئوتکنیکی و سازه ای می باشد که با استفاده از آن می توان سازه اصلی ساختمان ها و زیر گذرها و رمپ ها را بدون نیاز به سیستم نگهداری موقت طراحی و اجرا نمود.

مشاوره رایگان

نیلینگ

سیستم نیلینگ (یا میخکوبی) خاک شامل تقویت زمین بوسیله نصب و اجرای میلگردهای فولادی نزدیک به هم می­ باشد، که متعاقباً درون دوغاب مهار می­شوند.

Nailing

این سیستم معمولاً برای پایدارسازی شیروانی­ های طبیعی یا گودبرداری­ ها استفاده می­ شود. تحت شرایط خاص، این سیستم یک راه کار مناسب از دیدگاه امکان­پذیری فنی، هزینه­ های ساخت و مدت زمان اجرا می­ باشد.

مشاوره رایگان

مهار متقابل

هدف از اجرای سیستم انکراژ عبارت است از ایجاد یک توده پایدار خاک که بتواند در مقابل ناپایداری خارجی مقاومت کند مودهای ناپایداری که ممکن است در یک سیستم پایدارشده توسط مهاری به وقوع بپیوندد.

strut

در این روش بعلت استفاده از خاصیت پس ­تنیدگی کابل ­ها و مونوبارها، نسبت به روش میخ­کوبی از قابلیت و توانایی بیش­تری در مهار نیروی رانش برخوردار است. از روش مهارسازی برای تامین پایداری گودهای با عمق بیش­تر نسبت به حالت میخ­کوبی استفاده می­ گردد.

مشاوره رایگان

سازه نگهبان

جهت بالا بردن ایمنی و پایداری هرچه بیشتر دیواره های گود ها و ترانشه های خاکی از سیستم سازه نگهبان استفاده می گردد.

Truss

دیواره یا پوسته (Facing)که برای پوشش و پخش نیرو بکار می رود (مانند دیواره های شاتکریت شده، یا سیستمی متشکل از تیر و ستون، یا دیوار های بتن مسلح و غیره)

مشاوره رایگان
0
پروژه‌های انجام شده
0
پروژه‌های در حال انجام
0
پرسنل شرکت
0متر
متراژ گودبرداری

Our Projects

Latest Projects in Iran

All Projects

Project implementation process

نظر کارفرمایان محترم درباره پی‌بان

عملیات پایدارسازی خاکمون رو سپردیم به شرکت مهندسی پی بان و در طی قراردادی با جناب دکتر محققی، پایدارسازی گود به روش نیلینگ و انکراژ و سازه نگهبان هستش حدودا 200 تن وزن سازمون هست و حدودا 1600 متر مربع مساحت خاکبرداریمون هست. گودبرداریمون دو پله هست. عمق گودبرداری در ضلع شمالیمون 14 متر و عمق گودبرداری درضلع جنوبیمون 16 متر می باشد. شروع گودبرداری با عملیات حفر چاه شروع شد. و 48 حلقه چاه ظرف مدت بسیار خوبی حدود بیست روز انجام شد. با توجه به خیریه بودن پروژه شرکت مهندسی پی بان تخفیف خوبی بابت این پروژه قائل شد حدود 170 میلیون تومان، عملیات گودبرداری بدون هیچگونه حادثه ای انجام شد. و خداروشکر کاملا ایمنی رعایت شد. و به بهترین نحو ممکن این عملیات به اتمام رسید.

شرکت مهندسی اسکان صنعت پارس, پروژه مجتمع درمانی خاتم النبیین

به نام خدا با توجه به سختی کار گودبرداری و پایدارسازی در محیط های شهری انتخاب پیمانکار توانمند در این خصوص امری بسیار ضروری ومهم می باشد. طراحی، پایدارسازی و گودبرداری پروژه میرداماد رازان شمالی را ما به مجموعه پی بان به مدیریت آقای دکتر مجید محققی واگذار کردیم. شرکت پی بان با برنامه ریزی منظم ادامه روند پروژه اعم از ساخت و نصب سازه نگهبان، پنل برداری و شاتکریت و حمل خاک را در دستور کار خود قرار داد. و در نهایت گود 14.5 متری پروژه را در کمترین زمان ممکن، با بهترین کیفیت به اتمام رساند.

مهندس کلایه, پروژه رازان شمالی میرداماد

قطبی زاده هستم مدیریت اجرایی پروژه سپیدار، خیابان جردن، عمق گودبرداریمون نزدیک به 17 متر بوده ضلع شمال و جنوبمون سیستم نیلینگ و انکراژ، ضلع شرق و غربمون سیستم خرپا، جابجایی ها در حد مجاز واستاندارد هست. شرکت فنی مهندسی پی بان کارمان را تمام کردند، بدون اتفاقی بدون حادثه ای. ازشون خیلی ممنون و متشکریم.

مهندس قطبی زاده, پروژه جردن سپیدار
من بیات هستم مالک پروژه اداری تجاری ایوان فرمانیه مجموعه پروژه ما بالغ بر 64000 مترمکعب حجم خاکبرداری در عمق 30 متری هست از تراز صفر صفرمون که توسط مجموعه شرکت پی بان، جناب آقای دکتر محققی انجام شده. از ابتدا تا انتهای کار با نیروهای چابکی که داشتند و پرسنل کارآزموده ما هیچ مشکلی نداشتیم. و این پروژه در کمال صحت و سلامت به اتمام رسید. پروژه ما قاعدتا ترکیبی از اجرای تاپ دان و نیل و استرند انجام شده. ضلع غربی پروژمون رو به طور کامل ما از روش تاپ دان استفاده کردیم. که باز حفاری، گمانه زنی ها و اجرای گالری و تمامی موارد توسط شرکت پی بان در ظرف زمانی معینی که قرار گذاشته بودیم انجام شد.
مهندس بیات, پروژه مجتمع تجاری پزشکی ایوان فرمانیه

امیر اکبری هستم مدیر پروژه یاس قلهک، پروژه هایی که قبلا فعالیت داشتیم به صورت نیلینگ و پایدارسازی های کاملا سنتی بود. به این نتیجه رسیدیم که بیایم بر اساس تکنولوژی نوین پروژه جدیدمون رو شروع بکنیم. پروژه جدید بر اساس پایدارسازی تاپ دان در حال انجام است. با تحقیقاتی که بنده و شرکا انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که شرکت پی بان که از شرکت های مورد نظر ما بود و مدت یکسال هستش که با این شرکت فعالیت داریم. گروه فنی خیلی حرفه ای داشتند و کاملا از سیستم پایدارسازی به شکل تاپ دان راضی هستیم.

مهندس اکبری , پروژه قلهک

جا داره تشکر کنیم از شرکت پی بان که این پروژه رو خیلی سریع و با ایمنی بسیار بالا و با دقت بالا و بدون حادثه تقریبا به اتمام رسانده و بدون هیچ مشکلی. من الان توصیه میکنم دوستان اگر کاری داشتن برای گودبرداری حتما با شرکت پی بان تماس بگیرند. از لحاط هم هزینه خوبه،  هم از لحاظ اینکه بسیار میتونن کمکتون کنند در پروژه ها، از لحاظ اقتصادی خیلی کمک کننده هستند نسبت به شرکت های دیگه و کمال همکاری را با مالک و ناظر و مجری به نحو احسنت داشتند.

مهندس بزرگی, پروژه سردار جنگل

بسم الله الرحمن الرحیم خوشحال هستم که فرصتی پیدا شد تا بتونم در مورد کار شرکت پی بان به عنوان پیمانکار پایدارسازی توضیحی را خدمتتون عرض کنم. احساس میکنم پروژه پایدارسازی از پروژه های مهم و تاثیرگذار در پروژه های ساختمانی است. چرا که سرعت، دقت و صداقت در گفتار و کردار پیمانکار بسیار حائز اهمیت خواهد بود. این ویژگی رو در شرکت پی بان به طور بسیار قوی، من شاهدش بودم. ارتباطم با مدیران شرکت پی بان سابقه بیش از ده سال را دارد. شرایط اقتصادی مملکت حکم میکرد در این اوضاع و احوال که قیمت ها هر روز داره تغییر میکنه کسی تعهدی به انجام تعهداتش مطابق قرارداد نداشته باشه ولی شرکت پی بان همینجور که پایدارساز خیلی قوی ای هستش  در انجام تعهداتش نیز پایداری خودش رو ثابت کرده و خوشحال هستم که تونستیم این پروزه رو به نحو احسنت انجام بدیم.

مهندس محقق, پروژه سعادت آباد

Blog and News

In this section, we tried to publish specialized materials and practical trainings in the field of geotechnics.

Show More

Get in touch

The expertsof Peyban Company are ready to answer your questions.

free consultation